Успішні громади – успішна країна: як втілюються розвиткові проєкти у регіонах 

29.11.2021

Міністерство розвитку громад та територій продовжує розповідати про успіхи територіальних громад. Децентралізація дозволила громадам бути більш самостійними і вчасно вирішувати актуальні для них питання. Відтак, у Шумській громаді на Тернопільщині налагодили збирання та сортування сміття. Відсортовані відходи продають, пластик та папір пресують та відправляють у Дубно, що розташоване неподалік громади. Скло скуповують місцеві підприємці, які його переробляють. Кошти від продажу громада вкладає у свій розвиток.

А лікарня Кіцманської територіальної громади Чернівецької області впроваджує європейські стандарти. Тут оновили приміщення медзакладу, де понад 30 років не робили капремонтів. Також відремонтували харчоблок і кілька відділень. За останні два роки у Кіцманській лікарні з’явилися новий рентген-апарат, апарат для ультразвукової діагностики експертного класу, ШВЛ для немовлят і неонатальний комплекс у пологовому відділенні.  

Так, у селищі Нью-Йорк, що у Торецькій громаді на Донеччині, з‘явився онлайн-журнал НьюЙоркер.City. Видання містить історії місцевих мешканців, новини про життя селища тощо. Невдовзі на сайті має запрацювати сервіс для краудфандингу. Йдеться про збір коштів на розвиткові проєкти громади, які ініціюють місцеві жителі. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що місцеві бюджети стали більш незалежними від державного. За роки реформи децентралізації власні доходи на місцях зросли у чотири рази.

Повернутися вгору