В регіонах не забезпечено ефективне використання субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій у 2014-2015 роках

18.12.2015

5У 2014 році головним розпорядником субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, спрямованої на здійснення заходів з енергозбереження щодо заміщення та скорочення споживання природного газу було визначено Міністерство фінансів України.
За наявності відкритих і профінансованих у повному обсязі асигнувань місцевим бюджетам на суму 500 млн. грн. у регіонах було використано лише 202,9 млн. грн. коштів субвенції і виконано відповідні роботи на 521 об’єкті .

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час селекторної наради Мінрегіону.

«Основними причинами невикористання коштів є: тривалий термін підготовки та затвердження розподілу субвенції між місцевими бюджетами; незабезпечення розподілу коштів першочергово на погашення зареєстрованої кредиторської заборгованості місцевих бюджетів; неналежне управління низкою місцевих державних адміністрацій коштами субвенції, а також не проведення платежів з оплати виконаних робіт, зокрема через відсутність фінансового (грошового)  підкріплення. Також ми спостерігаємо низьку ефективність використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій і у поточному році», – зазначив він.

«Відповідальність за невикористання відповідних коштів та непогашену кредиторську заборгованість несуть облдержадміністрації, які відповідно до ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» мають забезпечувати збалансований економічний і соціальний розвиток відповідних територій, ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів»–  зауважила начальник Управління впровадження та моніторингу пріоритетних проектів будівництва Мінрегіону Надія Бондарчук.

Повернутися вгору