В Туркменістані заклали будівництво газопроводу ТАПІ

13.12.2015

IMG_7542«Україна готова до участі в реалізації проекту будівництва газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія. Наші промислові підприємства здатні поставляти обладнання та комплектуючі для будівництва» – Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, під час зустрічі з Віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Ягшигельди Какаєвим в рамках робочої поїздки до Туркменістану. Зустріч відбулася на передодні церемонії відкриття будівництва газопроводу.

«Україна готова поставляти продукцію підприємств «Зорямашпроект» та НВО ім. Фрунзе для будівництва цього газопроводу. Ми готові поставляти трубну продукцію, а також виконувати будівельно-монтажні роботи», – повідомив Геннадій Зубко.

За його словами, Україна також зацікавлення у імпортуванні із Туркменістану світлих нафтопродуктів, зокрема дизпалива, якість якого сьогодні відповідає європейським стандартам.

Відкрив будівництво транснаціонального газопроводу ТАПІ Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов. У церемонії взяли участь Президент Ісламської Республіки Афганістан Мохаммад Ашраф Гані, Віце-президент Республіки Індія Мохаммад Хамід Ансарі, Прем’єр-міністр Ісламської Республіки Пакистан Мохамад Наваз Шаріф.

Протяжність газопроводу, відповідно до проекту, повинна скласти 1735 км, з яких більше 700 будуть припадати на територію Афганістану. По завершенні будівництва по газопроводу стане можливим щорічно виробляти транспортування 33 мільярдів кубічних метрів газу з Галкинишського родовища.

Загальна вартість здійснення проекту становить близько 30 мільярдів доларів, при цьому кошти на проведення робіт виділили США і Азіатський банк розвитку. Очікується, що будівництво буде завершено до кінця грудня 2018 року.

Довідка

У рамках роботи офіційної делегації Геннадій Зубко також провів робочі зустрічі з співпраці економік України та Туркменістану з віце-прем’єром, міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим, віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Сатликом Сатликовим, віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Шамухамметом Дурдилиевимта та віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Кабінету Міністрів Туркменістану Ягшигельди Какаєвим, який є співголовою Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з економічного та культурно-гуманітарного співробітництва.

Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України

Повернутися вгору