В Україні при проектуванні готелів нарешті будуть передбачати доступ до інтернету – норма ДБН

29.01.2019

 

У проекті змін до державних будівельних норм щодо готелів (Зміна №1 у ДБН В.2.2-20-2008 “Будинки і споруди. Готелі”) пропонується при проектуванні готелів передбачити можливість підключення до швидкісного інтернету (провідного та безпровідного). Зміни до ДБН вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

«Життя без інтернету у 21 сторіччі не можливе. Сьогодні з ним пов’язано практично усе: робота, навчання, відпочинок. Тому в готелях теж дуже потрібним є доступ до інтернету, що має бути передбачено при його проектуванні. Проте, в діючих державних будівельних нормах щодо проектування готелів взагалі немає вимоги щодо влаштування інтернет-мережі. Тому зараз під час оновлення цих ДБН ми прописали, що при проектуванні готелів потрібно передбачати доступ до інтернету в кожному номері. Найближчим часом зміни будуть опубліковані та незабаром вступлять в дію», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно зі змінами, розрахунок точок доступу у мережу Інтернет для будівель готелів рекомендується виконувати з урахуванням можливості встановлення у кожному номері не менше 2-х приєднувальних пристроїв (якщо інше не обумовлено завданням на проектування). Приєднувальні пристрої також встановлюються в основних приміщеннях загального користування. Наприклад, в холі чи вестибюлі.

Проект змін до ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

Нагадаємо, що в новому ДБН В.2.2-40:2018 “Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення” передбачено проектування в готелях не менше 10% місць з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

1

Повернутися вгору