В Україні вивчатимуть доцільність будівництва сучасних засклених зупинок громадського транспорту

23.09.2019

«До нас надійшла така ідея змін у будівельні норми – проектувати сучасні засклені, так звані «теплі» зупинки громадського транспорту. Дійсно, у холодні пори року це може бути доцільно. І є позитивні приклади такого впровадження, наприклад, у Астані. Проте, в першу чергу важливо детально вивчити, як можна правильно адаптувати цей досвід до наших реалій. Щоб такі зупинки не лише будувалися комфортнішими, але і безпечно експлуатувалися за призначенням», –  повідомив заступник Міністра Лев Парцхаладзе.

Він відмітив, що влітку такі зупинки могли б навпаки генерувати прохолоду та рятувати від спеки. В Астані, наприклад, такі сучасні зупинки також мають магазин, цивілізовану вбиральну та зручну зону очікування.

Днями на офіційній сторінці заступника Міністра у Facebook пройшло опитування громадської думки на цю тему серед користувачів мережі. За її результатами, близько 14 тис із майже 14,5 тис опитуваних проголосували «ЗА» сучасні «теплі» зупинки. У цьому ключі багато підписників також наголосили на важливості правильної організації руху громадського транспорту, щоб час на очікування для людей був максимально скороченим, а транспорт, у свою чергу, прибував вчасно за розкладом. Разом з тим, деякі українці висловили занепокоєння, що такі зупинки можуть експлуатуватися не за призначенням і навіть провокувати додаткову небезпеку. Тому їх функціонування має чітко контролюватися та взагалі змінюватися культура поводження людей.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

1 (2)

Повернутися вгору