Василь Лозинський: Близько 80 тисяч родин стали учасниками програми Фонду енергоефективності

25.11.2021
Близько 80 тисяч родин стали учасниками програми Фонду енергоефективності 

Енергоефективність – це шлях до розвитку громад. Відтак Мінрегіон продовжує роботу над розширенням можливостей із впровадження енергоефективних заходів у містах. Про це повідомив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський під час Першого форуму українських учасників Європейської Енергетичної Відзнаки.

«У державі працює Фонд енергоефективності, завдяки якому ОСББ можуть отримати грант на термомодернізацію будинку. Наразі вже близько 80 тисяч родин стали учасниками програми Фонду «Енергодім». Крім того, Мінрегіон розробляє низку стратегічних документів, зокрема – законопроєкт, який має усунути бар’єри на шляху масштабної термомодернізації, а також загальнодержавну стратегію, яка визначить першочергові кроки у цьому напрямку», – зазначив Василь Лозинський.

Перший заступник Міністра наголосив, що Європейська енергетична відзнака (ЄЕВ) також є дієвим інструментом для українських муніципалітетів, які рухаються у напрямку енергоефективності.

«Ця відзнака покликана стимулювати українські міста до зниження енергоспоживання, підвищення енергоефективності та розвитку. Наразі вже маємо надихаючі приклади. Зокрема, Житомира, який долучився до ЄЕВ у 2015 році. Завдяки модернізації системи централізованого теплопостачання, місто отримало можливість економити близько 50% енергоресурсів та зменшити викиди вуглекислого газу», – наголосив Василь Лозинський.

Також Перший заступник Міністра зазначив, що ще одним ефективним інструментом для підвищення енергоефективності українських міст стане спільний з Європейським інвестиційним банком проєкт «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Прийом заявок на участь у проєкті розпочнеться вже найближчим часом.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель. Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).

Довідково

Розвиток ЄЕВ в Україні забезпечується Національним Офісом завдяки підтримці уряду Швейцарської Конфедерації та за координації Міністерства розвитку громад і територій України.

Європейська енергетична відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали Європейську енергетичну відзнаку.

Розвиток ЄЕВ в Україні забезпечується Національним Офісом завдяки підтримці уряду Швейцарської Конфедерації та за координації Міністерства розвитку громад і територій України.

Серед українських міст першими учасниками ЄЕВ є Вінниця, яка отримала сертифікат у 2015 році та за чотири роки підтвердила його, а також Житомир, який отримав сертифікат у 2019 році.  Три міста – Львів, Суми і Черкаси – пройшли первинну оцінку та підготували план дій.

У 2021 році в рамках участі у проєкті ЄС EXCITE програми «Горизонт 2020» для впровадження ЄЕВ було відібрано ще 5 громад – Миргород, Нововолинськ, Сєвєродонецьк, Тростянець та Чортків. Цього ж року з власної ініціативи громади Долини та Рівного долучилися до впровадження ЄЕВ із власної ініціативи.

Повернутися вгору