Василь Лозинський: На наступний рік в Україні передбачено суттєве підвищення фінансування заходів із енергоефективності

03.12.2021
Василь Лозинський: На наступний рік в Україні передбачено суттєве підвищення фінансування заходів із енергоефективності

Про плани діяльності Фонду енергоефективності у 2022 році, шляхи зменшення фінансового навантаження на співвласників ОСББ, які планують термомодернізувати свої будинки, а також спрощення відповідних процедур йшлося під час зустрічі Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського з представниками Представництва ЄС в Україні та Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, природи та ядерної безпеки Німеччини.

«У Держбюджеті-2022 Фонд енергоефективності отримав суттєве фінансування заходів із енергоефективності на наступний рік у розмірі 2,6 млрд грн. Відтак загальний статутний капітал Фонду зросте з 2,8 млрд грн до 5,4 млрд грн. Наразі до Фонду надійшло 844 заявки від ОСББ загальною вартістю близько 7 млрд грн, з яких грантова частина складає 4,3 млрд грн. Кошти Фонду будуть спрямовані на комплексні проєкти з підвищення енергоефективності у межах програми “Енергодім”», – наголосив Василь Лозинський.

Під час зустрічі сторони домовилися про продовження строків дії чинних міжурядових Угод про фінансування заходу «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U» та «Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U-II», а також про наступні кроки із опрацювання нових угод та збільшення обсягів фінансування упродовж 2022 року.

Крім того, учасники зустрічі узгодили проведення у січні 2022 року чергового засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності, під час якого будуть прийняті відповідні рішення щодо грантової політики, процедур опрацювання заявок та угод фінансування Фонду.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що у Житомирі та Запоріжжі будуть комплексно термомодернізовані освітні заклади в рамках Угоди з німецьким державним банком KfW.

Повернутися вгору