Василь Лозинський презентував успіхи та плани щодо втілення реформи енергоефективності

21.09.2021
Василь Лозинський презентував успіхи та плани щодо втілення реформи енергоефективності

Перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський презентував успіхи та плани реформи енергоефективності в Україні під час конференції «Привіт, майбутнє — із Зеленою угодою до підвищення якості життя». Захід відбувається у місті Веленє, Словенія.

«Минулого року ми ініціювали приєднання України до Європейського Зеленого курсу. Тим часом Мінрегіон активно працює над підвищенням енергоефективності будівель і систем тепло- та водопостачання, трансформацією вугільного сектору тощо. Наразі у державі функціонує Фонд енергоефективності, завдяки якому ОСББ можуть отримати грант на термомодернізацію будинку. Крім того, Мінрегіоном розроблено низку стратегічних документів, а саме — термомодернізації будівель та впровадження систем енергетичного менеджменту. Також планується прийняття законопроєкту щодо комплексної термомодернізації будівель. Документ покликаний покращити регулювання у сфері енергоефективності», — зазначив перший заступник Міністра.

У Мінрегіоні підготували та презентували законопроєкт щодо комплексної термомодернізації будівель. Зокрема, документ передбачає: 

  • створення можливості для поступової реалізації проєктів глибокої термомодернізації;
  • широкомасштабне впровадження ефективних інструментів зі скорочення споживання енергії в громадських будівлях.

Зазначимо, Верховна Рада ратифікувала Угоду з Європейським інвестиційним банком, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що Фонд енергоефективності має реалізувати передові проєкти з комплексної термомодернізації будівель. 

Довідково

Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Повернутися вгору