Важку промисловість треба перенести за межі великих міст та залишити лише високотехнологічну, – Парцхаладзе

18.09.2019

Для цього на державному рівні необхідно розробити концепцію створення індустріальних парків.

Таку думку висловив заступник міністра Лев Парцхаладзе на конференції з розвитку індустріального будівництва «Industrial 2.0/second edition», організованої «Українським клубом нерухомості» (URE Club).

«Багато міст дуже перенасичені промисловими територіями. Взяти, скажімо, Київ, де 10 тисяч гектарів промислових територій», – повідомив Лев Парцхаладзе.

При цьому, він висловив ідею, як із цієї ситуації можна отримати поштовх до економічного розвитку зі збереженням екології.

Для цього, на його думку, необхідно створити території – промзони і технопарки, і перенести всю промисловість із Києва у Київську область, радіусом понад 30 км, приміром, у місто Біла Церква. «Раніше це було суто індустріальне місто, але промисловість зупинилася, при цьому, залишився великий потенціал незатребуваних людей, понад 200 тисяч. Там було б дуже комфортно розвивати промислову територію. Натомість у Києві перенести увесь адміністративний центр на таку промзону. Таким чином, понад 1000 кв м території у центральній частині міста звільниться», – зазначив заступник міністра.

Всі ці об’єкти Лев Парцхаладзе пропонує віддати під готелі. Він переконаний, що це дасть колосальний поштовх для розвитку туризму у столиці.

«Потрібно пояснювати економічний потенціал таких кроків. Потрібно обов’язково брати цей курс – це колосальний потенціал економічного розвитку, підвищення добробуту людей», – впевнений заступник міністра.

Повернутися вгору