Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про державну службу»

10.12.2015

Стартує комплексне реформування державного управління та створення в Україні професійної, політично неупередженої, ефективної державної служби.

Відповідний проект Закону України «Про державну службу» 10 грудня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому. За це рішення  проголосували 261 народний депутат.

Так, законопроектом встановлюються нові правові та організаційні засади державної служби:

– розмежування політичних та адміністративних посад,

– врегулювання статусу державного службовця,

– конкурсних процедур добору на державну службу, в тому числі на посади вищого корпусу державної служби,

– гарантування рівного доступу до державної служби,

– поєднання системи винагород з оцінкою роботи,

– надання пріоритету кар’єрній службі,

– посилення персональної відповідальності за виконання обов’язків,

– створення умов прозорої діяльності державних органів та гідної оплати праці державних службовців на основі обґрунтованої моделі з мінімальним впливом суб’єктивізму та проходження служби виключно на основі особистих якостей та досягнень (заслуг).

Впровадження таких новацій сприятиме централізації державної служби, посиленню ролі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань державної служби, а також його територіальних органів з метою реалізації єдиної державної політики та контролю за дотриманням нового законодавства у сфері державної служби на усій території України.

Нагадаємо, проект Закону України «Про державну службу» (реєстр. № 2490) був поданий Кабінетом Міністрів України і прийнятий Верховною Радою України за наслідками розгляду у першому читанні за основу 23 квітня 2015 року.

Повернутися вгору