Верховна Рада встановила межі п’яти міст

26.01.2022
Верховна Рада встановила межі п’яти міст

Верховна Рада України ухвалила розроблені Мінрегіоном постанови про зміну і встановлення меж п’яти міст. Рішення дозволить громадам розробити власні стратегії розвитку та генеральні плани. Про це повідомив генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій Сергій Шаршов.

«Відсутність чітких меж міст сповільнює їх розвиток. Рішення Парламенту є відправною точкою для ефективного використання містами власного потенціалу і подальшого зростання. Відтепер вони зможуть створювати стратегії розвитку та генеральні плани. Це допоможе громадам підвищити власний інвестиційний потенціал та залучити більше інструментів для просторового розвитку», — наголосив Сергій Шаршов.

Зауважимо, йдеться про такі міста:

  • Бердичів Бердичівського району Житомирської області;
  • Виноградів Берегівського району Закарпатської області; 
  • Вугледар Волноваського району Донецької області;
  • Іршава  Хустського району Закарпатської області;
  • Носівка Ніжинського району Чернігівської області.

Зазначимо, у жовтні минулого року Верховна Рада України ухвалила постанови про зміну і встановлення меж трьох міст України — міста Соснівка на Львівщині, Іллінці на Вінниччині та Попасна на Луганщині.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив Класифікацію обмежень у використанні земель.

Повернутися вгору