Відбулась міжнародна зустріч щодо підготовки макрорегіональної стратегії ЄС для Карпатського регіону

16.10.2020

14 жовтня відбулась робоча зустріч з підготовки макрорегіональної стратегії ЄС для Карпатського регіону. В онлайн-заході взяли участь заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігор Корховий, представники Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі та України.

Учасники обговорили пріоритети співпраці, реалізацію спільних проєктів та підготовку макрорегіональної Стратегії ЄС для Карпатського регіону.

«Україна зацікавлена ​​у розробці та впровадженні стратегії ЄС для Карпатського регіону, оскільки територія Карпат є стратегічним регіоном, що вимагає окремого підходу у формуванні регіональної політики ЄС. Стратегія покликана сприяти ефективному регіональному розвитку карпатських територій та надавати можливість ефективно вирішувати основні проблеми», – зазначив Ігор Корховий.

За  словами заступника Міністра, розвиток Карпатського регіону є одним із головних пріоритетів державної регіональної політики України, що визначений у Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Українська сторона уже активно працює над формуванням переліку пріоритетних проєктів Карпатського макрорегіону у галузі науки, безпеки та культури,  які сприятимуть досягненню визначених цілей та розвитку Карпат.

Уряд створює усі необхідні інструменти для розвитку транскордонного співробітництва: планується прийняття Програми транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, яка окреслить основні пріоритети розвитку цього напряму, затверджено зміни до Бюджетного кодексу щодо підвищення ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, які передбачають збільшення обсягів ДФРР до 3%. За рахунок цих коштів також передбачається фінансування проектів транскордонного співробітництва.

Довідково:

5 вересня 2018 року уповноважені представники урядів Угорщини, Польщі, Словаччини та України підписали Декларації про наміри щодо створення макрорегіональної Стратегії ЄС для Карпатського регіону, що стала підґрунтям для створення нової Макрорегіональної стратегії ЄС для Карпатського регіону. 21 лютого 2020 року за участі представників урядів країн-підписантів Декларації відбулось перше засідання Карпатської виконавчої ради щодо створення Карпатської стратегії, у ході якого було обговорено основні цілі Карпатської стратегії . Наразі триває підготовка кожною країною-членом Карпатської виконавчої ради спільних транскордонних проєктів на території Карпатського макрорегіону, які ляжуть в основу майбутньої Стратегії.

Повернутися вгору