Відбулася нарада з головами міст та їх заступниками, підприємствами ТКЕ щодо підготовки до опалювального сезону

20.08.2021

Пройшла спільна нарада Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, представників Асоціації міст України, голів міст та їх заступників і керівників підприємств теплопостачання щодо підготовки до опалювального сезону. Ключові питання зустрічі – вартість послуг з теплопостачання, реструктуризація боргів підприємств ТКЕ і ВКГ та механізми щодо їх реалізації.

«Спільне завдання, яке маємо з вами, яке поставив Президент України Володимир Зеленський, це — вчасний старт опалювального сезону. Уряд підтримує органи місцевого самоврядування, аби вирішити питання з заборгованістю підприємств та збереженням суми в платіжках для людей на рівні торішніх. Кожне місто отримає індивідуальний підхід, разом будемо шукати компромісні рішення, що мають влаштувати усі сторони процесу. Подібні наради ми проведемо також з рештою голів міст, аби детально обговорити всі проблемні питання та знайти спільні рішення», – наголосив Олексій Чернишов.

У свою чергу, виконавчий директор Асоціації міст України наголосив на необхідності внесення змін до довгострокового контракту постачання природного газу між ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” та підприємствами теплопостачання. За його словами в документі мають бути передбачені умови, які забезпечать вчасний старт опалювального сезону та унеможливлюють застосування санкцій до ТКЕ.

«У НАК «Нафтогаз України» запевнили, що підходитимуть індивідуально до кожного тепловика, враховуючи рівень розрахунків споживачів перед підприємством ТКЕ у відповідному місяці. У довгостроковому контракті на постачання природного газу необхідно забезпечити розподіл обсягів газу, зокрема обсягу І за фіксованою ціною для надання послуг з постачання теплової енергії населенню», – зауважив Олександр Слобожан.

Зазначимо, повноваження з формування тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні були передані органам місцевого самоврядування. Облдержадміністрації протягом минулого тижня мали провести енергетичні штаби за участю представників теплокомуненерго та голів міст і відпрацювати два питання: технічну підготовку до запуску опалювального сезону та укладання довгострокових контрактів з НАК «Нафтогаз України».

Повернутися вгору