Відбулося засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення пожежі в Харкові

26.01.2021

Під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова відбулося засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, що склалася 21 січня 2021 р. по вул. Нижній Гиївській, 150, у Харкові.

Внаслідок пожежі загинуло 16 літніх людей: 15 на місці трагедії та одна людина в лікарні. Наразі Харківська обласна державна адміністрація вивчає історію кожного потерпілого для того, щоб визначити маршрут і спосіб допомоги коштом міського та обласного бюджетів. Кожен випадок розглядається індивідуально.

В ході засідання члени Комісії заслухали доповіді представників Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства соціальної політики України про хід перевірок всіх соціальних закладів, щодо виявлення порушень чинного законодавства в їхній роботі, та наявності в Реєстрі надавачів соціальних послуг.

Станом на 26 січня у державі створено 511 груп для відпрацювання об’єктів, що надають послуги з проживання та/або утримання людей похилого віку, осіб з інвалідністю та інших громадян групи ризику, у складі працівників підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції.

Членами Урядової комісії прийнято рішення доручити відповідним органам місцевої влади та міністерствам продовжити дані перевірки та провести роботу над пропозиціями до чинного законодавства, які унеможливлять порушення у роботі соціальних установ.

«Попри всі бюрократичні перепони та складність юридичного поля, ми маємо зробити все, щоб виявлені нелегальні соціальні заклади, в тому числі для літніх людей, або перейшли в правове поле або припинили свою роботу. Аналізуючи чинне законодавство, ми вже зараз розуміємо, що без чітко визначеного механізму перевірки таких установ, ми ризикуємо отримати ще більший хаос та нові жертви», – підкреслив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Членами урядової комісії також було доручено Міністерству соціальної політики України спільно з Міністерством юстиції України запропонувати механізм обліку осіб, з якими укладені або укладаються договори довічного утримання та обміну такою інформацією між уповноваженими органами виконавчої влади.

При цьому Міністерство соціальної політики України також отримало доручення спільно з Міністерством цифрової трансформації України прискорити подання на розгляд Уряду проєкту постанови «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг».

Повернутися вгору