Вінниця підтвердила сертифікат ЄЕВ

11.06.2019

У Вінниці пройшов плановий аудит Європейської Енергетичної відзнаки щодо виконання містом зобов’язань, взятих в рамках ЄЕВ. Отже, місто впевнено рухається до підвищення муніципальної енергоефективності та сталого розвитку за європейськими вимогами та індикаторами. Про це зазначив начальник відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Роман Радченко.

Повторна сертифікація для підтвердження успіху міста в сфері впровадження заходів енергоефективності та збереження клімату відбувається раз на чотири роки. Аудит допомагає визначити подальші напрямки розвитку міста. Мова йде про модернізацію системи централізованого опалення, заходи зі сталої міської мобільності, просвітницьку роботу з екосвідомості, популяризацію енергоефективності і роздільного збору сміття, подальшу розбудову велоінфраструктури та покращення доступності пішохідних зон.

Окремо аудитори відзначили проект «Велосипеди для муніципалітету», реалізований за підтримки швейцарських партнерів.

Нагадаємо, 2015 року Вінниця стала першим містом на теренах Східної Європи, яке отримало сертифікат ЄЕВ.

Довідково

Європейська енергетична відзнака (ЄЕВ) – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях. Більше інформації на офіційній сторінці ЄЕВ: https://www.european-energy-award.org/.

Національним координатором ЄЕВ в Україні є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а функції Національного офісу Відзнаки покладено на Асоціацію «Енергоефективні міста України». Проект «Впровадження ЄЕВ в Україні» здійснюється за підтримки Швейцарського Бюро економічного співробітництва в Україні.

Повернутися вгору