Впровадження сучасних енергоефективних технологій дозволить українським підприємствам скоротити споживання енергоресурсів та зекономити мільйони гривень на рік, – Радченко

22.07.2019

Впровадження українськими підприємствами у виробництво сучасних енергоефективних технологій матиме великий економічний ефект не лише для них, а й для енергонезалежності країни в цілому. Адже це зменшення споживання енергоресурсів та економія мільйонів гривень на рік, а також зменшення шкідливих викидів СО2 в атмосферу, що сповільнює глобальні кліматичні зміни. Один з яскравих прикладів вдалого впровадження новітніх технологій з енергоефективності є квадрогенераційний  завод «Кока-кола » в Київській області.

Про це повідомив начальник Відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Мінрегіону Роман Радченко під час виїзного практичного огляду роботи когенераційної газопоршневої установки на заводі компанії «Кока-Кола».

«Вироблені когенераційною установкою електроенергія, пара, охолоджена та гаряча вода та вуглекислий газ повністю забезпечують потреби заводу, а надлишки  зрідженого СО2  ще й реалізуються аграрним та іншим підприємствам. Така практика застосування сучасних технологій вже показала реальні практичні здобутки –  підприємство економить близько 2 млн євро на рік.  Використання такого досвіду свідчить про те, що Україна має великий потенціал в застосуванні сучасних енергоефективних технологій в реальному секторі економіки та ощадливого використання природних багатств України, а особливо це необхідно  в умовах незворотних кліматичних змін в Україні та всьому світі», – наголосив він.

67401737_345118213073670_2989850614487318528_n

Ця установка –  теплоелектростанція нового типу з електричною потужністю 6 МВт, що дозволяє щорічно виробляти близько 76 млн. кВТ*г електроенергії. Автоматизовані системи управління технологічними процесами здійснюються під наглядом малої кількості оперативного персоналу.

Довідково:

Когенераційна газопоршнева установка квадрогенераційного  заводу «Кока-кола» в Київській області, будівництво якої було завершено на початку 2012 року мала загальний обсяг інвестицій 18 мільйонів євро.

Виїзний практичний огляд сучасного квадрогенераційного  заводу «Кока-кола» організовано відділом енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону за участі представників Директорату енергоефективності та Офісу підтримки та впровадження реформ Мінрегіону, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та представників громадських організацій.

квадрогенераційний завод 3

Повернутися вгору