Впровадження європейської моделі ринку електроенергії сприятиме розвитку в Україні відновлюваних джерел енергії

03.03.2016

Держенергоефективності-2На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час виступу в стратегічному фокус-дні з питань електроенергетичного сектору України VII-ї щорічної конференції Інституту Адама Сміта Українського енергетичного форуму.

«Реформування ринку електроенергії України є одним із ключових пріоритетів і важливим кроком в напрямку інтеграції до Європейського Союзу», – сказав Сергій Савчук. Він зазначив, що створення нової моделі ринку електроенергії в Україні передбачає подолання цілої низки енергетичних викликів та сприятиме розвитку відновлюваної енергетики.

Сергій Савчук проінформував про Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, який передбачає збільшення частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел до 11% у 2020 році. Він також відзначив ключові позиції прийнятого минулого року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», який стимулює розвиток відновлюваної енергетики. І навів перші позитивні результати від його впровадження.

«У 2015 році в 11 разів збільшилася кількість домогосподарств, що встановили сонячні панелі, згенерувавши за рік понад 410 тис. кВт*год.», – зазначив він.

Сергій Савчук розповів, що вже розроблений і погоджений з усіма центральними органами виконавчої влади та Енергетичним Співтовариством законопроект  про енергетичну ефективність будівель, який сприятиме збалансованому попиту на електроенергію та забезпечить прогнозованість взаємовідносин споживачів та постачальників електричної енергії за рахунок впровадження енергоефективних заходів в будівлях.

Крім того, у рамках конференції Сергій Савчук зустрівся з керівником відділу розвитку бізнесу в країнах СНД компанії BloombergNew Energy Finance Тетяною Мулеса. На зустрічі було обговорено можливі шляхи подальшої співпраці між Держенергоефективності та BloombergNew Energy Finance. Зокрема щодо допомоги Україні в частині підготовки аналітичних звітів про розвиток сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики.
Довідка

Bloomberg New Energy Finance готує унікальний аналіз, інструменти і дані для осіб, які приймають рішення щодо змін в енергетичній системі. Базується в Лондоні, Цюріху, Нью-Йорку, Пекіні, Кейптауні, Гонконзі, Мюнхені, Нью-Делі, Сан-Франциско, Сан-Паулу, Сінгапурі, Сіднеї, Токіо та Вашингтоні, округ Колумбія.

Захід відбувся за участі експерта з енергетичних ринків, проектного офісу в Україні, Секретаріату енергетичного співтовариства Катерини Каралі, Голови підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лева Підлісецького, генерального менеджера підрозділу дорадчих послуг Wärtsilä Energy Solutions Крістіана Мякели та інших.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору