Вступ в дію нового ДБН «Планування і забудова територій» не зупиняється

31.08.2018

Один із ключових державних будівельних норм у сфері містобудування – новий ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який спрямований на покращення якості життя людей, вступає в дію з 1 вересня 2018 року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Вступ в дію нового ДБН «Планування і забудова територій» не зупиняється. ДБН, згідно закону, вступає в дію з 1 вересня 2018 року. Звертаємо увагу архітектурних, проектних організацій, генпідрядників, замовників будівництва, на важливість проектування, а також приведення проектної документації у відповідність новому ДБН», – написав він.

Парцхаладзе наголосив, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відстоює свої права і права громадян в суді та публічному просторі. «Тому що ми вважаємо, що діями, які мають на меті гальмування процесу вступу в дію нового ДБН, порушуються права тих, хто готовий проектувати і будувати за новими нормами, а також тих громадян, умови проживання яких не будуть покращуватись», – додав він.

Довідково:

Напередодні вступу в дію ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» на нього була здійснена свавільна рейдерська атака, що може загальмувати подальший процес реформування будівельної галузі в Україні.

Так, тільки 29 серпня Мінрегіон стало відомо, що в Окружному адміністративному суді міста Київ зареєстровано декілька позовів від компаній та фізичних осіб, що направлені на визнання протиправним та нечинним наказу Мінрегіону, що затверджує зазначений ДБН. 27 серпня по одному з позовів суд виніс ухвалу задовільнити заяву про його забезпечення. При цьому одночасно з цим, при розгляді іншого аналогічного позову, суд відмовив в задоволенні заяви.

Мінрегіон подав клопотання про скасування прийнятого запобіжного заходу щодо зупинення дії наказу Мінрегіону та клопотання про розгляд справи у порядку загального розгляду – відкрито з присутністю сторін та представників громадськості.

Повернутися вгору