Визначені «Кращі практики місцевого самоврядування 2021 року»

21.12.2021

У Мінрегіоні нагородили 28 переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування у 2021 році». Це десятий конкурс, який міністерство проводить у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

«Конкурс “Кращі практики місцевого самоврядування” вже багато років є платформою з поширення досвіду громад, які власною наполегливістю змінюють життя на краще. Приклад цих громад має надихати решту на реалізацію розвиткових проєктів. Адже ресурси є – сьогодні ми бачимо, що зросли не лише власні доходи, а й державна підтримка українських громад. Зокрема, цьогоріч планується додатково надати з державного бюджету 131 млрд грн на різні проєкти та програми», – звернувся до представників громад Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Стен Ньорлов наголосив, що впродовж цих років Рада Європи підтримувала Україну на шляху децентралізації. А також висловив сподівання, що ця реформа залишиться одним з ключових напрямів співпраці.

Зазначимо, цьогоріч на конкурс надійшло 112 заявок з усіх областей України. Конкурсна комісія обрала 28 практик-переможців за трьома темами: «Згуртованість громади», «Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я» та «Реалізація проєктів стратегічного розвитку громад». Найбільше нагород отримали Донецька та Одеська області – 6 та 5 відповідно. По 4 нагороди отримали Дніпропетровська та Харківська, 3 – Львівська, 2 – Луганська та по 1-й – Житомирська, Сумська, Тернопільська та Хмельницька області.

Нагадаємо, Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» започатковано Мінрегіоном навесні 2014 року за методологією Ради Європи. Конкурс не містить фінансової складової, він надає можливість органам місцевого самоврядування оцінити свою діяльність, стан розвитку громади, обмінятися досвідом та здобути публічне визнання успіхів.

Повернутися вгору