Як удосконалити надання послуг у громадах — презентовано новий посібник 

22.06.2021

Рекомендаціям з удосконалення 12 ключових послуг на рівні громад від адміністративних до соціальних присвячено посібник «Теорія та практика вдосконалення послуг місцевого самоврядування», який сьогодні було презентовано під час онлайн-дискусії. Посібник розроблено за підсумками співпраці із 75 громадами-партнерами Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

«Наразі близько півтисячі громад роблять перші кроки у межах децентралізації. У них є значна кількість повноважень, фінансовий ресурс, але їм досить складно. І саме для них призначений цей посібник», зауважив Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України Сергій Шаршов.

Матеріали посібника містять практичні рекомендації для органів місцевого самоврядування. Зокрема, пропонується на рівні громад використовувати універсальний інструмент — План вдосконалення послуги (Service Delivery Improvement Plan). Ефективність інструменту ґрунтується на широкому залученні громадськості на всіх етапах його розробки та впровадження.

Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час засідання Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України звернувся до регіонів з проханням визначати території під створення індустріальних парків та не зволікати з відповідною проєктною документацією.

Повернутися вгору