Єдина державна електронна система у сфері будівництва може запрацювати в повному обсязі вже найближчим часом, — Наталія Козловська

18.05.2021

Мінрегіон продовжує наповнення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Наразі через Портал “Дія” вже надано понад 13 тисяч електронних послуг у сфері будівництва, а в реєстрі будівельної діяльності зареєстровані понад 108 тисяч об’єктів будівництва. Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська під час Всеукраїнського форуму “Україна 30”.

“24 квітня на Урядовому комітеті був розглянутий відповідний проєкт рішення Кабінету Міністрів, який завершує ситуацію з експериментальним режимом Єдиної електронної системи і впроваджує її на постійній основі. Сподіваємось, що Уряд підтримає цю ініціативу”, — зазначила Наталія Козловська.

Заступник Міністра також підкреслила, що для продовження цифровізації сфери містобудування необхідним є завершення створення Містобудівного кадастру.

“На регіональному та базовому рівнях вже створюються окремі, не пов’язані між собою, містобудівні кадастри. Але цього недостатньо. Наше завдання зараз — зробити платформу, на базі якої буде створено містобудівний кадастр державного рівня, який охопить всю територію держави та буде підґрунтям для планування подальшого просторового розвитку країни”, — підкреслила Наталія Козловська.

Своєю чергою заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк розповіла про законодавчі ініціативи з реформування будівельної галузі та зробила акцент на важливій ролі прозорої Е-системи у містобудівній сфері.

Повернутися вгору