ЄС надасть допомогу Україні в управлінні відходами електричного та електронного обладнання

22.03.2016

22 березня в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства офіційно розпочато новий проект Twinning зі збору і переробки відходів електричного та електронного обладнання та відпрацьованих батарейок, який розрахований на 2 роки.

За словами Посла Євросоюзу в Україні, голови Європейської делегації в Україні Яна Томбінського, необхідно розумно поводитись з відходами, знижуючи їхній негативний вплив на навколишнє середовище і здоров’я людини.

“ЄС поступово переходить до суспільства переробки, зменшуючи кількість відходів та використовуючи їх в якості ресурсу, де це можливо. Економіка кругового циклу може стати основним джерелом економічного зростання та створення робочих місць одного дня і в Україні, як це сьогодні є в ЄС”, – зазначив він.

У законодавстві ЄС про відходи, захоронення на полігонах є “найменш бажаним варіантом” і рекомендується переробка, зокрема, для відходів, що містять шкідливі речовини і цінну сировину, таку як електронні відходи.

Метою даного проекту Twinning є наближення українського законодавства з питань поводження з відходами до стандартів ЄС, шляхом впровадження ефективних та сталих механізмів збору та утилізації відходів, зокрема, відпрацьованих батарейок та електронних відходів, які швидко зростають щороку та несуть небезпеку для людей і навколишнього середовища.

Цей проект допоможе зацікавленим сторонам ознайомитись з європейськими практиками і технологіями відходів електричного та електронного обладнання та відпрацьованих батарейок, одночасно стимулюючи наближення українського законодавства до відповідних положень ЄС, як це передбачено в Угоді про асоціацію.

Нагадаємо, щорічно Україна утилізує півмільярда тон відходів, в тому числі сотні тон шкідливих електронних відходів, які часто містять небезпечні речовини (такі як важкі метали), що викликають забруднення навколишнього середовища та проблеми із здоров’ям.

Довідка

Метою проекту «Впровадження системи управління відходами електронного та електричного обладнання» є мінімізація негативного впливу побутових небезпечних відходів для збереження якості ґрунту, води та атмосфери на засадах, передбачених Директивою ЄС щодо відходів. Міністерство визначено бенефіціаром цього проекту.

Проект Твіннінг буде впроваджуватися Агентством з питань охорони навколишнього середовища Австрії, Міжнародним офісом Води — Франція, та Міжнародним та південноамериканським фондом  з питань управління і державної політики — Іспанія.

Наразі заінтересованими сторонами підписано Контракт по Проекту Twinning. Передбачається, що він триватиме 21 місяць. Його загальна вартість, що фінансується Європейським Союзом, становить 1.200.000 EUR.

З метою впровадження Проекту Twinning в Мінрегіоні утворено Робочу групу, склад якої затверджено наказом від 22.05.2015 № 111.

Прес-служба Представництва ЄС в Україні 

 

Повернутися вгору