Європейський інвестиційний банк готовий підтримати трансформацію вугільних регіонів в Україні

16.04.2021

Справедлива трансформація вугільних регіонів України була сьогодні головною темою обговорення між заступниками Міністра розвитку громад та територій Івана Лукері та Ігоря Корхового з представниками Європейського інвестиційного банку.

«Європейський інвестиційний банк готовий підтримати трансформацію вугільних регіонів України. Розуміємо, що це дуже важлива тема для України. Після детального вивчення усієї необхідної інформації маємо знайти найбільш ефективні інструменти для надання допомоги», – зазначив під час обговорення голова Представництва EIB в Україні Жан-Ерік де Загон.

В Україні існує 33 державних шахти, 29 з них збиткові. Вони знаходяться у 5 областях – Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Луганській, Донецькій. Це 70 населених пунктів та 10-12 міських громад.

«Справедлива трансформація вугільних регіонів пов’язана з двома головними викликами. Після поступового закриття збиткових шахт маємо працевлаштувати людей та замістити надходження до місцевих бюджетів завдяки новим економічним проєктам», – наголошує заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Він окреслив основні напрями, по яким Мінрегіон бачить потенціал розвитку структурних проєктів та співпрацю з Європейським інвестиційним банком:

1. Створення умов для інвестиційного розвитку – індустріальні парки, промислові майданчики, будівництво транспортної інфраструктури, підсилюючих електростанцій, складських приміщень.

2. Перехід на альтернативні джерела енергії та підвищення рівня енергоефективності у житлово-комунальній сфері – модернізація системи централізованого теплопостачання мономіст, перехід на альтернативні джерела енергії у комунальній сфері, збільшення використання скидного тепла промисловості у системах центрального теплопостачання.

3. Створення точок економічного зростання з урахуванням наявного економічного та людського потенціалу для диверсифікації економіки вугільних міст – ревіталізація шахт (створення музеїв української промисловості, центрів креативної економіки у великих містах та стимулювання інноваційних підприємств, пілотні проєкти для диверсифікації економіки мономіст (теплиці).

4. Перепрофілювання закладів професійно-технічної освіти – обладнання та навчальні програми, які відповідають вимогам ринку праці.

5. Покращення умов проживання та сприяння розвитку соціальної інфраструктури вугільних міст – будівництво та реконструкція водопроводів та систем знезалізнення та очистки води, створення місць культурного відпочинку, дозвілля, заняття спортом та інших громадських просторів.

Повернутися вгору