Європейський інвестиційний банк виділив Україні €1,59 млрд на відновлення пошкодженої інфраструктури та критичних проєктів

26.07.2022
Європейський інвестиційний банк виділив Україні €1,59 млрд на відновлення пошкодженої інфраструктури та критичних проєктів

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк ЄС, надає 1,59 мільярда, підкріплені гарантіями з бюджету ЄС, щоб допомогти Україні відновити пошкоджену інфраструктуру та критично важливі проекти, спрямовані на задоволення нагальних потреб України.

«Другий пакет допомоги від Європейського інвестиційного банку допоможе нам якісно підготуватися до опалювального сезону. Зокрема, кошти підуть на відновлення та модернізації постраждалих внаслідок бойових дій мереж електро, тепло та водопостачання, об’єктів житлово-комунальної інфраструктури», — зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Цей пакет допомоги є частиною заходів солідарності ЄІБ в Україні. Він доповнює 668 мільйонів негайної фінансової підтримки для України, наданої ЄІБ на початку березня 2022 року.

Це допоможе покрити першочергові потреби у короткостроковому фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним компаніям, забезпечити терміновий ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених муніципальних послуг та підтримати невідкладні заходи з енергетики та енергоефективності під час підготовки до холодної пори року.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України ратифікувала дві грантові угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), які передбачають отримання грантів у 5 млн на реалізацію Проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Повернутися вгору