З 1 вересня в метро можна проектувати туалети – норми є обов’язковими для нового будівництва і реконструкції

30.08.2019

1 вересня 2019 року вступають в дію нові державні будівельні норми щодо проектування споруд метрополітенів – ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення». Ними передбачено обов’язкове влаштування туалетів для пасажирів на вході/виході зі станцій при їх новому будівництві або реконструкції.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Влаштування вбиралень для пасажирів у метро – це базовий елемент інфраструктури і безумовно він має бути у сучасній європейській державі. То ж, під час нового будівництва або реконструкції санвузли обов’язково передбачатимуться у межах вестибюля станції, тобто, на вході/виході до них. Вони також мають бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Їх проектування має здійснюватися відповідно до вимог ДБН «Громадські будинки та споруди» та ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Крім того, він додав, що у складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли у суміщених підземних переходах поза межами шляхів евакуації або поряд зі станцією на поверхні землі. У таких випадках, відповідно до нових ДБН, санвузли повинні мати окрему від метро систему побутової каналізації.

Нові ДБН В.2.3-7:2018 «Метрополітени. Основні положення» розроблені ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну застарілих ДБН 2010 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

1

Повернутися вгору