За 2 роки ми зробили понад 600 якісних змін для людей у будівельних нормах, – Парцхаладзе

16.09.2019

Понад 600 якісних змін для безпеки та комфорту людей впроваджено у державних будівельних нормах (ДБН) за останні 2 роки. За цей час оновлено фундаментальні ДБН щодо містобудування, шкіл, дитсадків, житлових будинків, вулиць, доріг і трас, інклюзивності тощо, в яких введено найсучасніші рішення та технології для якісного та безпечного будівництва.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у програмі «Інший ранок» в ефірі Громадського радіо.

«За останні 2 роки ми зробили понад 600 якісних змін у державних будівельних нормах. Замінили радянські норми на сучасні. Час іде, з’являються нові технології та рішення, і ми також маємо це запозичувати. Це має бути постійний процес та оновлення. Думаю, ви також бачите перші результати цих змін – у містах почали з’являтися нові велодоріжки, острівці безпеки, проектуватися правильні пандуси, тактильна плитка та інші нововведення. Але попереду ще багато роботи. І вона має бути продовжена», – сказав він.

Мінрегіоном вже оновлено близько 50 ДБН.

Зараз у розробці перебувають ключові норми щодо проектування будівель судів, лікарень та інших медзакладів, ресторанів та кафе, благоустрою, теплової ізоляції будівель, сталезалізобетонних, бетонних і залізобетонних конструкцій, опалення, вентиляції тощо.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Повернутися вгору