За останні декілька років видобуток вугілля на шахті «Степова» впав з 2,5 млн тон до 500 тис тон, – Зубко

06.03.2017

Урядова комісія з розслідування причин аварії на шахті «Степова» працюватиме місяць, щопонеділка проводитиметься засідання. За результатами роботи Комісії буде надана інформація не лише щодо причин, наслідків та відповідальних за аварію. А також рекомендації щодо заходів Міненерговугілля для унеможливлення подібних ситуацій у майбутньому. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами сьогоднішнього засідання Урядової комісії з розслідування причин аварії на шахті.

«Виникають додаткові питання: скільки обладнання працювало з дегазації, який обсяг повітря подавався, і чи достатнього його було для дегазації, в якому технічному стані знаходилась сама лава, чому зменшився видобуток вугілля, відповідність кабельних мереж, що підводились до обладнання. Всі ці питання має з’ясувати Комісія», – зазначив Геннадій Зубко. Він повідомив, що у момент вибуху (2 березня, 12 год 37 хв) видобутку не велося, а здійснювались ремонтні роботи. Крім того, за словами Віце-прем’єр-міністр за останні декілька років видобуток вугілля впав з 2,5 млн тон до 500 тис тон, а тому на засіданні Урядової комісії додатково піднімалось питання економічної складової ДП «Львіввугілля» і безпосередньо шахти «Степова».

Він також повідомив, що створена додаткова комісія від Держпраці, яка надасть свою оцінку  надзвичайній ситуацій, що сталась. «Держпраці підготує перелік суб’єктів вугільної галузі – шахт державних підприємств на всій території України, щодо яких необхідно провести перевірки для упередження аварій у вугільній галуззі на майбутнє», – підсумував Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Повернутися вгору