За початок та стале проходження опалювального сезону в містах відповідають ОМС

29.10.2019

Опалювальний період починається, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря становить не вище +8ºС.

Рішення про початок опалювального сезону приймається органами місцевого самоврядування (сільськими, селищними, міськими радами).

Після прийняття такого рішення розпочинається поступове підключення житлових будинків до опалення відповідно до затвердженого графіку, який доведено до відома ЖЕКів, управителів будинків (у м. Києві процес підключення будинків може продовжуватись до 10 днів).

Якщо у квартирах не всі батареї гарячі – причини можуть бути у невідрегульованій системі подачі теплового носія до квартир будинку. Зазначені несправності зобов’язана ліквідувати організація, що обслуговує внутрішньо будинкові систем теплопостачання (ЖЕК, управитель, теплопостачальна організація (виконавець послуг)).

Відповідальні за початок та проходження опалювального сезону у кожному місті – орган місцевого самоврядування (рада).

Що робить Мінрегіон?

Відповідно до Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, Мінрегіон здійснює моніторинг підготовки та проходження опалювального періоду, а саме контролює кількість населених пунктів, де прийнято рішення про початок опалювального періоду, кількість котелень, включених в роботу щодо надання послуг централізованого опалення, кількість житлових будинків, та об’єктів соціальної сфери (дошкільні навчальні заклади, заклади освіти, заклади охорони здоров’я), які отримують послугу централізованого опалення.

Мінрегіон тримає на контролі початок та проходження опалювального періоду, щоб кожен споживач вчасно отримав тепло у свою домівку.

Якщо у вас відсутнє тепло в квартирі:

  • Необхідно звернутись до організації, з якою укладені договірні відносини (виконавця послуг).
  • У випадку відсутності реагування – до органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій.
  • У разі не вирішення питання щодо відсутності централізованого опалення на рівні органу місцевого самоврядування (ради) та державної адміністрації звернення також можуть бути надіслані до Мінрегіону для відповідно реагування та вирішення питання по суті.

Повернутися вгору