За три роки до Фонду енергоефективності надійшло понад 700 заявок від ОСББ

26.07.2021
Мінрегіон

У липні 2021 року Фонд енергоефективності відзначає третю річницю з дня реєстрації. Його діяльність спрямована на підтримку енергоефективних заходів по всій країні через надання грантів для ОСББ в рамках програми «Енергодім». За весь час діяльності до установи надійшло понад 700 заявок від ОСББ на участь у програмі. Загальна вартість проєктів перевищила 5,7 млрд грн.

До третьої річниці у Фонді енергоефективності підбили проміжні підсумки.

Так, протягом трьох років учасниками програми «Енергодім» стало понад 63 тисячі сімей, яким Фонд компенсує понад 3,6 млрд грн. Після впровадження енергоефективних заходів очікується економія енергоресурсів  у понад  308,5 млн кВт*год/рік або понад 411 млн грн/рік, а скорочення викидів СО2 – понад 81 тис. тонн/рік.

В активній фазі перебуває близько 450 енергоощадних проєктів за програмою «Енергодім» по всій Україні. З них – 105 ОСББ почали розробку проєктно-кошторисної документації майбутньої енергомодернізації свого будинку, 51 ОСББ частково або повністю виконали ремонтно-будівельні роботи у своїх оселях, а 25 ОСББ отримали повну суму компенсації та завершили проєкти.

За три роки 228 громад стали партнерами Фонду енергоефективності в підтримці енергомодернізації житлового фонду, 116 громад вже отримали допомогу Фонду в розробці нових або адаптації чинних програм співфінансування енергоефективних заходів. Загальний бюджет  програм складає понад 100 млн грн. Це означає, що понад 9 тисяч ОСББ можуть користуватися місцевою підтримкою у впровадженні енергоощадних заходів у своїх оселях. 

Фахівці Фонду провели два Всеукраїнських Форуми Фонду енергоефективності, що об’єднали міжнародних експертів, представників державної влади, профільних асоціацій, громадських організацій, голів ОСББ-учасників програми «Енергодім». Провели 134 вебінари для ОСББ, енергоаудиторів та проєктувальників, учасниками яких стали 11,7 тисяч осіб. Додатково проводяться й онлайн консультації. 

Для технічних фахівців Фонд розробив Альбом технічних рішень. Інформація, наведена в Альбомі, може бути використана при розробці проєктної документації для термомодернізації більшості існуючих багатоквартирних житлових будинків.

У Фонді наголошують, що попереду – подальша діджиталізація процесів, вдосконалення умов програми «Енергодім» та якості надання послуг ОСББ, робота над змінами до профільного законодавства, поглиблення співпраці з громадами та стимулювання створення місцевих програм підтримки енергоефективності, презентація проєктів повторного використання, що спростять процес проєктування та створення маркетплейсу для учасників ринку.

Повернутися вгору