Закарпатська область прихистила чи не найбільшу кількість переселенців — понад 380 тис. осіб

31.03.2022
Закарпатська область прихистила чи не найбільшу кількість переселенців — понад 380 тис. осіб

Закарпатська область взяла на себе чи не найбільше навантаження внутрішньо переміщених осіб, як тих, які прямують за кордон, так і тих, які залишились в регіоні, транзиту гуманітарної допомоги, а також інших викликів, пов’язаних з сьогоднішніми реаліями.

Під час робочого візиту Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова до Закарпатської області порушувалися важливі питання діяльності області в умовах війни. Першочергово питання внутрішньо переміщених осіб. Очільник області Віктор Микита доповів, що на сьогодні Закарпатська область прийняла понад 380 тис. переселенців. Для безоплатного розселення залучено 296 комунальних закладів, у яких проживає 18200 осіб. Їх кількість зменшується через те, що люди повертаються додому або виїжджають закордон. Тому наразі в області лишилося 11899 резервних місць для розміщення.  

Забезпечити населення і вимушених переселенців харчовими продуктами – одна з головних гуманітарних задач області. Область активно працює над тим, аби забезпечити харчуванням тих, хто цього потребує. 

Міністр разом з керівництвом області відвідали один з Центрів реєстрації та харчування внутрішньо переміщених осіб, де понад 2000 осіб щоденно охоплені послугами з безоплатного харчування, а півсотні волонтерів щоденно трудяться для їх забезпечення.

В області також функціонує гуманітарний хаб, звідки доставляються до регіонів, де ведуться активні бойові дії, сотні тонн гуманітарної допомоги. А також оглянули наметові містечка, які були створені у співпраці з ООН.

“Держава опікується своїми громадянами й активно працює над тим, аби допомогти тим, хто втік від війни. Переселенці мають відчути цю підтримку. Зокрема, знати про те, що вже сьогодні переселенці мають можливість отримати соціальну допомогу від держави на проживання у розмірі – 2000 на дорослого та 3000 грн на кожну дитину або особу з інвалідністю. Також ми активно розв’язуємо питання щодо розміщення переселенців. у співпраці з народною депутаткою від політичної партії «Слуга народу» Галиною Янченко, створили програму компенсації  комунальних витрат власникам житла, які дали безоплатно прихисток переселенцям («Прихисток»)”, – розповів Міністр та дав доручення керівництву області, аби область забезпечила реалізацію цієї урядової програми. 

Олексій Чернишов підкреслив, що Уряд України працює на забезпечення економічного й військового фронту України, а також зазначив про важливу роль Закарпаття у наближенні перемоги.

Повернутися вгору