«Запровадження інтерактивного та анкетного опитувань в рамках індексу конкурентоспроможності регіонів дозволить створити  ефективний інструмент державної політики», – В’ячеслав Негода

28.02.2018

Мінрегіоном розпочато роботу з розширення можливостей інформаційного забезпечення розрахунку індексу конкурентоспроможності регіонів, проведення аналізу та моделювання шляхів розв’язання проблем регіонального розвитку.

28 лютого відбулося перше засідання робочої групи з підготовки Методичних рекомендацій щодо проведення інтерактивного та анкетного опитувань за напрямами досліджень індексу конкурентоспроможності регіонів відповідно до Порядку проведення розрахунку індексу конкурентоспроможності регіонів, затвердженого постановою Уряду від 20 грудня 2017 р. № 1029.

Відкриваючи засідання робочої групи перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода зазначив: «Удосконалення системи моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики потребує глибоких знань, значних зусиль та залучення якомога ширшого кола стейкхолдерів».

«Метою роботи робочої групи є розробка ефективної системи якісних показників, яку буде покладено в основу методики проведення інтерактивного та анкетного опитувань за напрямами досліджень індексу конкурентоспроможності регіоні та яка стане ефективним інструментом державної політики не лише у сфері регіонального розвитку, але й у сфері розвитку системи освіти, охорони здоров’я, підприємництва, транспортної інфраструктури», – наголосив він.

Для більш ефективної роботи робочої групи генеральний директор Директорату регіонального розвитку Олена Бойко запропонувала створити окремі фокус-групи, як певний дискусійний клуб з визначення оптимальної моделі анкетних опитувань. «Це дозволить представникам робочої групи зосередитись на аналізі лише тих напрямів дослідження, які знаходяться в їхній компетенції, та оптимізувати часові витрати на розробку методичних рекомендацій», – зауважила Олена Бойко.

У засіданні взяли участь представники Мінрегіону, інших центральних органів виконавчої влади, групи радників з питань державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою», облдержадміністрацій, агенцій регіонального розвитку, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій, галузевих асоціацій та науковців.

Перше засідання було присвячено обміну досвідом між учасниками щодо особливостей проведення опитувань у інших країнах світу, аналізу вже існуючих методик в Україні і світі, окресленню основних вимог до проведення кількісних та якісних досліджень в рамках розрахунку індексу конкурентоспроможності регіонів, а також узгодженню організаційних питань подальшої роботи.

За результатами засідання вирішено затвердити склад фокус-груп за напрямами досліджень індексу конкурентоспроможності регіонів та розробити план-графік їхньої роботи. Мінрегіону  доручено розробити проект Методичних рекомендацій щодо проведення інтерактивного та анкетного опитувань за напрямами досліджень індексу конкурентоспроможності регіонів, надіслати його членам робочої групи на опрацювання та забезпечити роботу фокус-груп згідно з планом-графіком.

Повернутися вгору