Завдяки «Великому будівництву 2020» на Закарпатті збудовано та реконструйовано 14 соціальних об’єктів

22.01.2021

У Закарпатській області повністю завершено 14 проєктів «Великого будівництва». Були збудовані, відремонтовані та реконструйовані п’ять дитячих садочків, чотири школи та п’ять спортивних об’єктів.

На реалізацію 14 проєктів було виділено  48 млн грн: з Державного фонду регіонального розвитку – 37,7 млн грн, бюджетів органів місцевого самоврядування – 9,1 млн грн, інших джерел – 1,85 млн грн.

Дитячі садки

В області було заплановано та повністю завершено будівництво та відновлення п’яти дитячих садочків. Після будівництва, ремонту та реконструкції цих закладів 380 дошкільнят вже відвідують та навчаються у сучасних та зручних умовах.

1. Реконструкція дитячого садка по вул. Тисівська,90 в с.Дротинці, Виноградівського району

У закладі завершено реконструкцію другого поверху будівлі, встановлено новий дах, замінено старі вікна та дверей на металопластикові, придбано нові, меблі, інвентар та устаткування, територію озеленено та облаштовано. Створені комфортні та безпечні умови для 90 дітей.

Загальна кошторисна вартість проєкту склала 6,7 млн грн.

2. Реконструкція будівлі під дитячий садок в с.Яблунівка, Хустського району

Повністю відремонтовані приміщення із заміною облицювання та підлоги, пофарбовані стіни та підлога, утеплено фасад будівлі, встановлено енергозберігаючі вікна та двері, замінено дах, придбано устаткування, меблі та інвентар, територію озеленено та облаштовано. Оновлений дитсадок можуть відвідувати 40 дітей.

Бюджет проєкту – 10,3 млн грн.

3. Капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу в с. Колодне по вул. Центральна, буд. 75, Тячівського району

Завдяки заміні даху та утепленню зовнішніх стін та перекриття даху, 90 дошкільнят навчатимуться та відпочиватимуть у комфортних умовах.

Загальна вартість проєкту – 1,4 млн грн. З субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів профінансовано 1 млн грн.

4. Будівництво дитячого садка на 100 місць в с.Нижня Апша, Тячівського району

Повністю завершено будівництво двоповерхової будівлі дитсадка, який можуть відвідувати 100 дітей. Також збудовано чотири групових майданчики з тіньовими навісами та загальна гімнастична площадка, територія дитсадка огороджена, озеленена та облаштована.

Кошторис проєкту – 23,4 млн грн.

5. Будівля дитячого садка у с.Тарасівка по вул. Жовтневій, 143, Тячівського району – реконструкція для розміщення дошкільного навчального закладу

Повністю завершено будівництво нової двоповерхової будівлі дитсадка, розрахованого на  60 дітей.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 11,7 млн грн.

 Школи

Завдяки програмі «Велике будівництво» у Закарпатській області 1470 учнів навчаються у чотирьох зручних та сучасних школах.

6. Капітальний ремонт (термомодернізація) Руськополівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с. Руське Поле по вул. Шкільна №1, Тячівський району

Тут встановлено енергозберігаючі вікна та двері, утеплені горище та фасад будівлі, замінено внутрішню систему опалення. Відтепер 650 школярів отримують освіту в теплих та комфортних класах.

Кошторис проєкту – 8,5 млн грн.

7. Реконструкція нежитлової будівлі школи-саду І-ІІ ступенів у смт Батьово, вул. Шевченка, 4

Відремонтовано входи, відмостки, стіни, перекриття, покрівля та підлога, навіси, ґанки, зовнішні сходи, пандуси тощо, влаштовано підйомник для інвалідів. Також у школі нові водопровід, каналізація, пожежний водопровід, система радіаторного опалення, зовнішні мережі електропостачання та освітлення, замінено сантехнічне обладнання, встановлено систему підлогового опалення, придбано меблі. На огородженій території школи встановлено нові альтанки та ігрові майданчики.

Завдяки будівництву школа-садок розширилася на 40 місць і тепер там можуть навчатись та проводити час 128 дітей.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 18,5 млн грн.

8. Реконструкція під навчально-виховний комплекс Кірешської загальноосвітньої школи I ступеня у м.Хуст

Завершено реконструкцію старої шкільної будівлі, збудовано двоповерховий дитячий садок, облаштовано їдальню на 80 місць. У навчально-виховному комплексі можуть вчитися 260 школярів та дошкільнят.

Бюджет проєкту – 25,8 млн грн.

9. Реконструкція Тячівської загальноосвітньої школи № 2 у м.Тячів по вул. Партизанській, 26

Відтепер 432 учні відвідують школу, у якій повністю замінено мережу водопостачання та водовідведення, систему опалення та вентиляції, покрівлю даху, утеплено фасад будівлі та встановлено пандус для маломобільних людей.

Бюджет проєкту – 16,7 млн грн.

Спортивна інфраструктура

Завершення будівництва та реконструкції 5 спортивних об’єктів 139 тисяч закарпатців вже зараз займаються різними видами спорту на 5 новеньких  спортивних об’єктах відбудованих в області у 2020 році.

10. Будівництво спортивного комплексу в с. Невицьке, по вул. Центральна, Ужгородського району

Відтепер близько 1030 мешканців села можуть займатися активним відпочинком у новому спортивному комплексі, який має футбольне поле, фітнес зал, зал для конференцій, медичний пункт тощо.

Збудована мережа електропостачання та прокладені зовнішні мережі водопостачання та каналізації.

Кошторисна вартість проєкту – 8,1 млн грн.

11. Реконструкція під спортивний комплекс «Верховина» будівлі колишнього кінотеатру «Верховина» та гаражів по вул. Карпатській, 33а у смт Воловець

Завдяки реконструкції, колишній кінотеатр та гаражі перетворились на дві спортивні зали, де можуть тренуватися понад 5070 чоловік.  Тут перевлаштували покрівлю даху із заміною існуючих крокв та встановили металопрофіль, замінили в’їзні ворота, оновили інженерні мережі.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 5,3 млн грн.

12. Реконструкція Раківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з добудовою спортивного залу в с. Раково, Перечинського району.

Завдяки «Великому будівництву» на сучасному спортмайданчику зможуть займатися спортом 17 000 чоловік.

Кошторис проєкту –5,7 млн грн.

13. Реконструкція спортивного залу Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст. по вул. Трибушанській, 14 в с. Ділове, Рахівського району Закарпатської області

Після реконструкції шкільного спортивної зали, учні молодших до старших класів можуть займатися спортом та у безпечних та комфортних умовах

Бюджет проєкту 4,5 млн грн.

14. Реконструкція будівлі вокзалу «Турист» із пасажирською платформою під спортивний центр в м. Ужгород, вул. Електрозаводська 41 Г. Коригування, територія СК «Спартак».

Після реконструкції будівлі вокзалу, понад 112,4 тисяч мешканців Ужгорода отримали повноцінний багатофункціональний комплекс зі спальними приміщеннями, їдальнею, тренажерними залами, реабілітаційним центром, гуртожитком, підсобними приміщеннями, навчальними класами, музеєм видатних футболістів краю та інше.

Загальна кошторисна вартість проєкту – 8,1 млн грн.

Загалом в Закарпатській області у 2020 році для участі у програмі «Велике будівництво» було відібрано 18 проєктів, загальною вартістю понад 230,85 млн грн. Джерела фінансування Державний фонд регіонального розвитку та місцеві бюджети.

Проєкти на Закарпатті, які будуть завершені у 2021 році

Загалом у «Велике будівництво 2020» у Закарпатській області було включено 18 об’єктів. Усі проєкти, які були розпочаті торік, будуть закінчені в 2021 році.

Школи

– Лікарська амбулаторія по вул. Садовій, 63, у с. Терново Тячівського району – добудова з перепрофілюванням під навчальний заклад Тернівської загальноосвітньої школи I – III ступеня – 98% будівельної готовності та завершуються роботи з благоустрою території.

Спортивні об’єкти

– Реконструкція спортивних полів, бігових доріжок та трибун ДЮСШ по вул. Духновича, 93 в м.Мукачево має 80 % стан будівельної готовності.

– Басейн класичної гімназії по вул. 8-го Березня в м. Ужгороді – капітальний ремонт має 95 % стан будівельної готовності.

– Реконструкція корпусу спортзалу Міжгірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 в смт Міжгір’я, вул. Шевченка, 73, Міжгірського району Закарпатської області

 

Повернутися вгору