Житомир отримав Європейську енергетичну відзнаку

20.03.2019

Житомир став другим українським містом після Вінниці, яке отримало Європейську енергетичну відзнаку.

 Вручення Європейської енергетичної відзнаки відбулося 19 березня в Житомирі під час зустрічі Муніципальної координаційної платформи з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів».

Як зазначив під час вручення відзнаки заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк, що ця відзнака –винагорода за пророблену роботу. І вона має стати стимулом для Житомира рухатись вперед та втілювати нові енергоефективні проекти.

У 2015 році Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації підписали Меморандум про реалізацію у Житомирі спільного проекту з енергоефективності. Документом було обумовлено технічну і фінансову підтримку в модернізації системи теплопостачання міста, підвищення інституційної спроможності КП «Житомиртеплокомуненерго» та підтримку в побудові системи муніципального енергетичного менеджменту, її сертифікації відповідно до вимог ЄЕВ.

Проект, розрахований на 2015-2021 роки, передбачає модернізацію системи централізованого теплопостачання із встановленням когенераційної установки органічного циклу Ренкіна, заміною мереж та встановленням ІТП, а також впровадження Європейської енергетичної відзнаки у муніципалітеті та Національне впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні.

Також  18-19 березня  в  Житомирі було проведено  тренінг для відібраних українських експертів із методики провадження Європейської Енергетичної Відзнаки в містах України. У заході від Мінрегіону взяв  участь начальник відділу енергозбереження в сфері ЖКГ Мінрегіону Роман Радченко,  представники Вінниці і Житомира та пілотних міст проекту – Львів, Суми та Черкаси.

Тренінг проводив експерт Міжнародного офісу ЄЕВ Паскаль Штайнґрубер, співробітник швейцарської консультативної фірми «Пленер» Жером Аттінґер та керівник Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк, яка займається створенням  Національного Офісу Європейської енергетичної відзнаки в Україні.

Довідково

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підтримує впровадження Європейської енергетичної відзнаки українськими містами і є координатором цього процесу на національному рівні .

Європейська енергетична відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів в більш ніж десяти країнах світу отримали Європейську енергетичну відзнаку.

Повернутися вгору