“Жоден регіон нашої держави не залишиться поза увагою”, – Олексій Чернишов

11.04.2022

11 квітня відбулася нарада з питань діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, за участі представників центральних органів виконавчої влади, Асоціації міст України та голів понад 50 територіальних громад.

Питання, що обговорювалися учасниками наради так чи інакше стосувалися проблемних питань життєдіяльності громад в умовах війни. “В інший час ми б сьогодні говорили про мирний розвиток наших міст та громад. Однак війна, тимчасово змінила наші плани й перед нами зараз стоять надскладні виклики”, – сказав Міністр Олексій Чернишов.

Зокрема, під час наради обговорили питання: 

  • урядові та законодавчі ініціативи, спрямовані на підтримку життєдіяльності громад в умовах воєнного стану;
  • підтримку громад, які прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб у своїх комунальних закладах; 
  • завершення опалювального сезону та підготовку до опалювального сезону 2022/2023;
  • ліквідацію наслідків військових дій в деокупованих регіонах;
  • релокацію підприємств та економічний розвиток громад.

Міністр подякував учасникам наради за рішучість, професійність та згуртованість й зазначив, що громади наближають Україну до перемоги:  

“Багато з вас прихистили — хто десятки, а хто сотні тисяч людей, вимушених тікати від війни. Ви підтримуєте один одного у ці трагічні дні. Вами налагоджено логістику гуманітарної допомоги громадам, які її потребують. І ще десятки-десятки важливих пунктів сьогодні у вашому щоденному графіку, кожен з яких, я переконаний, це крок до перемоги України”.

Він також підкреслив, що Мінрегіон завжди був надійним партнером міст та громад. І в цей надскладний час обов’язок міністерства — вживати всіх заходів для пошуку шляхів вирішення проблем й подолання викликів, що виникли перед кожною громадою та країною в цілому! Й додав, що жоден регіон нашої держави не залишиться поза увагою.

Повернутися вгору