Зменшення споживання газу теплокомуненерго залишається основним завданням цього опалювального сезону – Едуард Кругляк

18.12.2015

Кругляк Опалювальний сезон проходить у сталому режимі. Станом на 13 грудня в Україні працює 21 167 котелень (99,99 %). На сьогодні до теплопостачання підключено 17 411 учбових закладів (99,97%), 12 684 дошкільних закладів (99,96%), 6 187 закладів охорони здоров’я (99,98%) та 86 609 житлових будинків (99,94%).

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час селекторної наради за участю центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій.

За словами Едуарда Кругляка, підключені і працюють майже всі об’єкти по всіх регіонах. Виняток – Донецька та Луганська області. Через пошкодження близько 0,8 км газопроводу середнього тиску в м. Мар’їнка  на Донеччині не опалюються 50 житлових будинків, 5 дитячих садочків, 4 учбових закладів і 1 лікарня. На Луганщині не працює одна шкільна котельня у якій міняють систему опалення та котельне обладнання.

Під час наради заступник Міністра наголосив, що основними завданнями опалювального сезону 2015/16 років залишається зменшення споживання природного газу підприємствами теплокомуненергетики. На сьогодні споживання газу регіонами України порівняно з аналогічним періодом минулого року вказує на значну економію природного газу.

«Зрозуміло, що це пов’язано з погодними умовами. Усе ж таки середньодобова температура була плюсовою. Але після 25 грудня очікується погіршення температурного режиму. Нам потрібно уважно відстежувати ситуацію і бути готовими працювати по температурному графіку згідно з технологічним режимом», – зазначив він.

Щодо цифр, то за 13 днів грудня 2015 року теплопостачальними підприємствами фактично спожито 457 млн м куб природного газу, що на 29,2 % менше аналогічного періоду минулого року. Тобто, при підтверджених планових обсягах споживання у 606,7 млн м куб – зекономлено 149,7 млн м куб природного газу або 24,7 %.

Проте, за словами Едуарда Кругляка, на тлі загальної економії у деяких областях спостерігається перебір планових обсягів споживання газу.

Перевищення планових обсягів газу на грудень місяць цього року є на теплопостачальних підприємствах Дніпропетровської, Донецької, Волинської, Луганської, Миколаївської та Сумської областей.

«Звертаю увагу керівників держадміністрацій та органів місцевого самоврядування, що з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 жовтня 2015 року № 1064-р «Деякі питання опалювального сезону 2015/16 року», для зменшення перевитрат природного газу необхідно вжити невідкладних заходів і забезпечити використання природного газу виключно в межах підтверджених планових обсягів газу», – сказав він.

Ще одним важливим питанням, за словами Едуарда Кругляка, залишається рівень розрахунків теплокомуненерго за спожитий газ.

«Хотів би звернути увагу на заборгованість підприємств теплоенергетики за спожитий газ. Станом на 1 січня 2015 року вона складала 14,9 млрд грн. Усього за 2015 рік було спожито 5,7 млрд м куб природного газу на суму 17,8 млрд грн. З початку року теплокомуненерго сплатили за спожитий природний газ 13,5 млрд грн, з яких 12,3 млрд грн – за цей рік та 1,2 млрд грн пішли на оплату боргів за попередні періоди», – сказав він.

Рівень розрахунків у 2015 році складає 69,3%, що на 15% перевищує показник аналогічного періоду 2014 року. Найкращі показники розрахунків за газ у Закарпатській, Сумській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій областях та у місті Києві. Найгірші – у Тернопільській (42,7%), Івано-Франківській (56,5%)  та Черкаській (57,9%) областях.

Також Едуард Кругляк нагадав, що враховуючи наближення святкових днів, керівники держадміністрацій та органів місцевого самоврядування мають затвердити графіки роботи комунальних служб, в тому числі аварійних бригад, графіки чергування посадових осіб, відповідальних за їх функціонування на святковий період.

«У разі виникнення аварійних та інших позаштатних ситуацій, прошу оперативно реагувати та негайно інформувати диспетчерську службу Мінрегіону», – сказав він.

Повернутися вгору