Зубко: Україна і Білорусь розвиватимуть транспортні коридори

18.07.2017

Україна і Білорусь будуть посилювати виробничу кооперацію, зокрема у сфері машинобудування  та сільгоспмашинобудування. Про це повідомив на своїй сторінці у Twitter Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами 25-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва

«Ми домовились продовжити роботу з організації спільних складальних виробництв тракторів “Білорус” і зернозбиральних комбайнів “Гомсельмаш на території Білорусі та України, випуску вантажних моторних транспортних засобів та взаємних поставок вантажних вагонів, запчастин до них та іншої продукції важкого машинобудування”, – зазначив Геннадій Зубко.

Також за результатами засідання Комісії, досягнуто важливих домовленостей у сфері АПК «На майбутнє ми будемо збільшувати взаємну присутність на ринках обох країн с/г, харчової та іншої продукції, в тому числі транзиту таких товарів», – повідомив Віце-прем’єр.

За словами Геннадія Зубка, Україна і Білорусь будуть й надалі розвивати залізничні перевезення в складі комбінованого потягу «Вікінг» та контейнерного потягу «ZUBR». Також спільно відпрацьовуватимуться питання щодо водного шляху на ділянці Київська ГЕС – Нижні Жари, необхідного для проходу суден класу «річка-море».

«Україна підтримає пропозицію Білорусі щодо віднесення ділянки р. Дніпро (гирло р. Прип’ять – Нижні Жари) до міжнародної мережі водних шляхів категорії Е, як відгалуження водного шляху Е-40 при розгляді питання в Єврокомісії  ООН», – підкреслив він.

Також сторони домовилися про підготовку та реалізацію  нових великомасштабних проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» та просування спільних проектів МТД щодо облаштування та модернізації пунктів пропуску на білорусько-українському кордоні в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Нагадаємо, що 25-ювілейне засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва проходить сьогодні у Києві під головуванням Геннадія Зубка і заступника Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Володимира Семашка.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Повернутися вгору